Czym charakteryzuje się ocieplanie celulozą?

Czym charakteryzuje się ocieplanie celulozą?

Ocieplenie celulozą najlepiej sprawdzi się w przypadku starego domu. W łatwy sposób pozwoli wypełnić ubytki, gwarantując szczelność poddasza. Uciekające poprzez dach ciepło, może znacząco podnieść koszty utrzymania całego domu, zwiększając wydatki na ogrzewanie.

Celuloza – materiał przyjazny dla środowiska

Celuloza to materiał w pełni ekologiczny, przyjazny dla planety. Powstaje z recyklingu makulatury. Zrecyklingowany papier rozrywa się i przerabia na włókna celulozowe. W następnym etapie są one nasączane związkami chemicznym, dzięki czemu materiał staje się niepalny i odporny na uszkodzenia zewnętrzne. Celuloza posiada podobne właściwości co popularna i często wykorzystywana wełna mineralna. Gwarantuje jednak lepszą przywieralność do ocieplanego podłoża, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w trudno dostępnych fragmentach np. dachu. Idealne przyleganie do podłoża sprawia, że celuloza jest najbardziej szczelna ze wszystkich dostępnych na rynku materiałów.

Jak wykonać docieplenie granulatem?

Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych, musimy mieć pewność, że dach jest szczelny i nie wymaga naprawy. Jeżeli występują jakiekolwiek uszczerbienia, grzyb lub wilgoć, musimy jak najszybciej usunąć usterkę. Warto również, przed realizacją zbadać izolacyjność dachu za pomocą kamery termowizyjnej. Kamera pozwala nam precyzyjnie określić, gdzie znajdują się największe ubytki. Ocieplenie granulatem z celulozy wymaga pracy firmy budowlanej;. Do kosztu usługi musisz doliczyć cenę materiału. Profesjonalny wykonawca wykonuje ocieplenie za pomocą specjalnej maszyny, dzięki której wtłoczy granulat w poddasze. Materiał tłoczony jest pod wysokim ciśnieniem za pomocą węża. W końcowej fazie pracy, należy szczelnie zasklepić otwory i zabezpieczyć je za pomocą pianki lub płyty. Na sam koniec szpachlujemy i malujemy modernizowany element.

Docieplenie poddasza celulozą musi być wykonane przez profesjonalną firmę budowlaną. Jeżeli chcesz skorzystać z wieloletniego doświadczenia fachowców, sprawdź ofertę firmy Prodartech: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/

admin