Efektywny sposób ocieplenia – celuloza

Efektywny sposób ocieplenia – celuloza

Odpowiednie ocieplenie budynku pozwala ograniczyć ucieczkę ciepła, a co za tym idzie, zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Nowoczesne rozwiązania w termoizolacji pozwalają na zastosowanie ekologicznych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w przypadku nowych obiektów jak i przy modernizacji starych.

Na czym polega ocieplenie celulozą?

Ocieplanie celulozą jest bardzo skutecznym rozwiązaniem w termoizolacji. Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i możemy go zastosować na wielu powierzchniach. Technologia ocieplenia tym materiałem polega na wdmuchiwaniu celulozy. Jest to sypka konsystencja, która gwarantuje szczelność i dopasowanie się do podłoża. Po wykonaniu izolacji nie tworzą się mostki termiczne, dlatego nie występuje ryzyko utraty ciepła. Celuloza jest materiałem ekologicznym. Powstaje z makulatury, a podczas jej produkcji i wdmuchiwania nie powstają żadne odpady. Celuloza jest również mało toksyczna. Nie wywołuje alergii, nie wpływa negatywnie na zdrowie i jest całkowicie bezpieczna. Ocieplenie celulozą gwarantuje szczelne pokrycie powierzchni oraz niepalność. Idealnie sprawdzi się do ocieplenia ścian, stropów czy dachów. Z upływem czasu, celuloza nie traci swoich właściwości, dlatego stała się tak popularnym materiałem izolacyjnym.

Do wykonania termoizolacji, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Celuloza wtłaczana jest na powierzchnię przez podmuch z agregatu nadmuchowego. Często wykorzystuje się specjalną rurę, która pozwala wtłoczyć celulozę w szczeliny znajdujące się w konstrukcji budynku. Szukając sprawdzonych rozwiązań, sprawdź ofertę firmy Prodartech, która wykonuje ocieplanie celulozą metodą wdmuchiwania. Zapraszamy: https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/.

admin