Ekonomiczne rozwiązanie garaż z płyty warstwowej

Ekonomiczne rozwiązanie garaż z płyty warstwowej

Konstrukcje z płyty warstwowej, szczególnie w przypadku garaży cieszą się coraz większą popularnością. Są proste w budowie i lekkie. Do tego szybkość realizacji i odporność na czynniki zewnętrze przemawia zdecydowanie na plus tego rozwiązania.

Cechy płyt warstwowych

Garaże wykonane z płyt warstwowych są świetną alternatywą dla blaszaków. Tego typu rozwiązania cechują się lekkością, wytrzymałością czy wysoką izolacją cieplną. Garaż z płyty warstwowej możemy wykonać na jedno lub wiele stanowisk. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie pod względem termoizolacji niż wersje wykonane z blachy. Odpowiednio ocieplony garaż umożliwia utrzymywanie temperatury w środku pomieszczenia. Podczas lata sprawia, że nie nagrzewa się. Jeżeli chcesz wykorzystywać garaż również do innych celów np. jako pomieszczenie gospodarcze lub domowy warsztat, ogrzewanie będzie konieczne. Płyty warstwowe wykonane są z blach, które posiadają w środku rdzeń. Najczęściej wykonuje się go ze styropianu lub poliuretanu. Na zewnątrz znajduje się tynk, który możemy dobrać w dowolnym kolorze. Tynkowanie wpływa na trwałość konstrukcji oraz podnosi walory estetyczne.

Garaż tynkowany cena – co wziąć pod uwagę?

Stojąc przed wyborem płyt do garażu warstwowego warto wziąć pod uwagę ich nośność, wytrzymałość, sztywność, niepalność oraz parametry cieplne i akustyczne. Jeżeli odpowiednio dobierzemy materiał, cała konstrukcja będzie bardzo stabilna i odporna na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Płyty warstwowe mają charakter modułowy. Są uniwersalne, dzięki temu możemy je dowolnie ułożyć i przekształcać zgodnie z potrzebami i rozłożeniem działki. W przypadku garaży, które nie przekraczają 35m2 nie musimy prosić o zgodę na budowę – wystarczy zgłosić ją do odpowiedniego urzędu. Jeżeli stawiany obiekt posiada większą powierzchnię, musisz dopilnować niezbędnych formalności i pozwoleń związanych z prawem budowlanym. Cena garażu płyt warstwowych uzależniona jest od kilku czynników. Na jej wpływ mają przede wszystkim: wielkość garażu, rodzaj dachu i dodatkowe wyposażenie czy instalacje.

Jeżeli szukasz odpowiedniej ekipy, która pomoże Ci wykonać garaż z płyt warstwowych, sprawdź ofertę firmy Piotr: https://piotr.com.pl/. Oferujemy wysokiej jakości materiały, które gwarantują trwałość.

admin