Jak działa biuro architektoniczne?

Jak działa biuro architektoniczne?

Ludzie coraz częściej decydują się na pomoc przy projektowaniu wnętrz, tworzeniu aranżacji. Brak czasu, czasem wiedzy na temat aranżacji przyczynia się do tego,  że zapraszają do współpracy biuro architektoniczne. Trudno się dziwić, przecież od tego jak będzie zaprojektowane wnętrze domu czy mieszkania zależy komfort naszego życia. Jak zatem pracuje biuro architektoniczne i jak wybrać te najlepsze? Kilka wskazówek publikujemy poniżej.

Wstępny wywiad i rozpoznanie

Każde dobrze prosperujące biuro architektoniczne powinno na pierwszym etapie współpracy zrobić wstępny wywiad z klientem. Chodzi tutaj przede wszystkim o poznanie gustu, ewentualnie wstępnej koncepcji tego jak chciałby klient by wyglądał projekt. Ustalić jaką wartość użytkową miałaby mieć projektowana przestrzeń, w jakim stylu ma być wykonana. Te informacje posłużą lepszemu zrozumieniu tego czego oczekuje klient.

Przedsmak projektu

Biuro architektoniczne- Katowice, Warszawa, Tychy gdziekolwiek działa powinno oferować podstawowy zakres usług. Należy do nich między innymi prezentacja projektu, wizualizacja. Każdy klient ma prawo zobaczyć wcześniej to jak będzie prezentował się zlecony projekt wnętrza. Taka wizualizacja jest bardzo przydatna chociażby na etapie weryfikacji, klient jest w stanie albo zaakceptować zmiany bądź się z nimi nie zgodzić i zaproponować coś innego. W toku projektowania mogą również wynikać również inne pomysł, które przykładowo będzie chciał przedstawić architekt, tak więc będziemy mieć jako klienci do tego pełen wgląd.

biuro architektoniczne

Przyjrzyj wcześniejsze projekty

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o tym, które biuro architektoniczne zaprosimy do współpracy warto przyjrzeć się wcześniejszym realizacjom. W portfolio zamieszczane są zwykle szczegóły dotyczące wykonanego projektu wraz ze zdjęciami, dzięki czemu możemy szybko zweryfikować jakie projekty wykonuje biuro czy jest to spójne z naszymi wymaganiami z tym w jakim stylu chcemy, by było wykonane nasze zlecenie. Większość firm udostępnia je na swojej stronie internetowej, przykładem takiej firmy jest biuro architektoniczne – Gigaarchitekci.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *