Jakie koła łańcuchowe stosuje się w przemyśle?

Jakie koła łańcuchowe stosuje się w przemyśle?

Koła łańcuchowe powszechnie stosowane są w wielu gałęziach przemysłu – począwszy od branży motoryzacyjnej i rolniczej po branżę spożywczą. Aby ich stosowanie było bezpieczne i funkcjonalne, koniecznie należy wybierać koła łańcuchowe wykonane z profesjonalnych materiałów. Jakie koła łańcuchowe można spotkać w przemyśle? O tym w niniejszym materiale – zapraszamy!

Tworzywa na koła zębate

Koła łańcuchowe jako iż wykorzystywane są do przeróżnych branż przemysłu, muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Takim surowcem jest stal nierdzewna lub węglowa oraz wysokiej klasy żeliwo. Materiały te gwarantują wytrzymałość oraz odporność koła na uszkodzenia mechaniczne.Świetnej jakości koła zębate – które również produkowane są na indywidualne zamówienie klienta – można nabyć u producenta Polmech (http://www.kolalancuchowe24.pl/).

W jakim celu stosuje się koła zębate?

Koła zębate stosuje się w urządzeniach posiadających przekładnię łańcuchową. Tylko za sprawą kół łańcuchowych oraz przekładni można wprowadzić daną maszynę w ruch. Jako iż w urządzeniach tych w dochodzi do intensywnego tarcia, dlatego też tak ważne jest, aby części te były wykonane z wysokiej klasy materiałów. Ponadto konieczne jest stosowanie substancji smarujących, które skutecznie zmniejszają tarcie a tym samym zwiększają żywotność pracujących części.

Najczęściej spotykane koła zębate w przemyśle

Do najpopularniejszych kół zębatych można zaliczyć: koła zębate z obrotową piastą, koła zębate bez piasty, koła zębate z łożyskiem, koła tarczowe, koła zębate z otworem tolerowanym i rowkiem.

admin