Przekładnie mechaniczne w pigułce – podstawowe informacje

Przekładnie mechaniczne w pigułce – podstawowe informacje

Przekładnie mechaniczne to urządzenia, do których budowy wykorzystywane są różnego rodzaju koła zębate oraz elementy, które pozwalają na przenoszenie dostarczanego do układu napędu poprzez zazębianie się lub w inny sposób wykorzystujące w tym celu siłę tarcia. Przekładnie mechaniczne wyróżnia to, że umożliwiają one napędzanie całego układu wprawiającego w ruch ciężkie maszyny przemysłowe, pojazdy przeznaczone do transportu czy też taśmy produkcyjne i inne urządzenia. Poznaj przekładnie mechaniczne – dowiedz się jakie są ich rodzaje i w jaki sposób, z powodzeniem, są wykorzystywane!

Przekładnie mechaniczne – rodzaje

Przekładnie mechaniczne dzieli się na przekładnie pośrednie oraz bezpośrednie – te różnią się między sobą sposobem przenoszenia napędu. Przekładnie mechaniczne bezpośrednie to takie, których elementy wchodzą ze sobą w bezpośrednią interakcję w celu przeniesienia napędu – przykładem mogą być chociażby przekładnie zębate. Zbudowane są one z zazębiających się o siebie kół zębatych – działająca pomiędzy zębami kół siła tarcia umożliwia przeniesienie napędu pomiędzy kolejnymi elementami układu. Podobnie działają również przekładnie cierne – ich zasada działania opiera się na gładkich wałach, które umieszczone wystarczająco blisko siebie nawzajem się napędzają. Jak działają więc przekładnie mechaniczne bezpośrednie? Czynnikiem, który umożliwia ich rozpoznanie jest możliwość przenoszenia napędu na dystans. Przykładem mogą być chociażby przekładnie łańcuchowe znane właściwie każdemu z budowy roweru – zawieszony pomiędzy zębatkami na tylnym kole a korbą rowerową łańcuch to czołowy przykład przekładni łańcuchowej. Przekładnie łańcuchowe znane są również pod nazwą przekładni cięgnowej. Przekładnie mechaniczne cięgnowe rozróżniane są właśnie przez wzgląd na zastosowane w ich konstrukcji cięgno – jeśli jest nim łańcuch są to przekładnie łańcuchowe, jeśli pas to są to tzw. przekładnie pasowe.

Przekładnie STM – czym się charakteryzują wysokiej jakości przekładnie mechaniczne?

Przekładnie mechaniczne to podzespoły o szerokim zakresie zastosowań nierzadko pracujące w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Właśnie to sprawia, że przekładnie mechaniczne powinny wyróżniać się dużą wytrzymałością i wysokiej jakości materiałami wykorzystanymi do ich budowy. Co sprawia, że przekładnie STM są tak chętnie wybierane przez przedsiębiorców i osoby związane z utrzymaniem ruchu nie tylko w Polsce ale również na świecie? Przekładnie STM charakteryzuje uniwersalność i szeroki zakres zastosowań umożliwiający zastosowanie ich w większości maszyn i urządzeń. Dodatkowo przekładnie STM cechuje wykonanie z najwyższej jakości materiałów a także możliwość pokrycia ich emulsjami zabezpieczającymi przed korozją lub poddanie dodatkowym zabiegom czyniącym ich komponenty jeszcze bardziej wytrzymałymi (np. hartowaniu). Przekładnie STM wyróżnia niezawodność, cicha praca a także doskonałe parametry wytrzymałościowe (w tym wysoki moment obrotowy).

STM Polska – producent przekładni mechanicznych

Przekładnie STM dostępne są w ofercie polskiego producenta STM Polska. Producent przekładni mechanicznych STM Polska znany jest z niezawodności dostępnych w jego ofercie podzespołów takich jak motoreduktory czy też przekładnie mechaniczne. Specjaliści z zakresu utrzymania ruchu a także zaopatrzenia przemysłu – załoga STM Polska proponuje innowacyjne i niezawodne rozwiązania technologiczne dla wielu branż Sprawdź ofertę STM Polska na stronie http://przekladnie-mechaniczne.pl/ i już dziś dowiedz się w czym STM Polska może Ci służyć!

admin