Wyposażenie maszyn budowlanych – jak je odpowiednio dobrać?

Wyposażenie maszyn budowlanych –  jak je odpowiednio dobrać?

Przygotowując się do przeprowadzenia prac budowlanych, szczególnie na etapie robót ziemnych wymaga zapewnienia odpowiednich maszyn budowlanych służących zarówno do wykonywania samych wykopów, zabezpieczenia mienia lub ludzi oraz dbania o odpowiedni poziom czystości na placu budowy i w jego okolicy.

Dodatkowe wyposażenie do koparek i ładowarek

Urządzeniami stworzonymi specjalnie pod potrzeby prac porządkowych na ulicach miast oraz placach budowy są zamiatarki samojezdne. Urządzenia tego typu spotykane są powszechnie w miastach, gdzie służby komunalne odpowiadające za czystość ulic dokonują cyklicznego zamiatania. Zamiatarki znajdują zastosowanie również w okolicach dużych prac budowlanych, szczególnie w okresie prac ziemnych – wtedy duża ilość brudu i pyłu wydostaje się z terenu budowy i często osiada na okolicznych domach. Do zamiatania ulic można używać zarówno urządzeń samojezdnych jak również specjalistycznych, modułowych zamiatarek. Urządzenia tego typu można podłączyć do pojazdów budowlanych przez szybkozłączki – wykorzystanie napędu pojazdu pozwala na jego wykorzystanie w ważnej funkcji utrzymania czystości i zmniejsza koszty prowadzenia prac budowlanych – zakup lub wynajęcie osobnej zamiatarki ulicznej nie jest w takim wypadku konieczny.

Części wymienne w maszynach budowlanych

Wykonanie prac budowlanych wiąże się z zastosowaniem wielu urządzeń budowlanych różnego przeznaczenia. Wiele z pojazdów budowlanych posiada określone funkcje, jednak istnieje również możliwość ich łatwego rozbudowania i wyspecjalizowania pod konkretne zadania.

W zależności od masy koparek czy spychów możliwy jest dobór specjalistycznych łyżek do prac budowlanych, robót ziemnych a nawet prac przy wycince lasu i karczowaniu. Występujące w Polsce koparki posiadają masy:

  • do 9 ton
  • 9-13 ton
  • 14-18 ton
  • 19-24 tony
  • 25-35 ton

W zależności od sprzętu, producenta i możliwości zastosowania szybkozłączki dobór odpowiednich łyżek koparek budowlanych może być rozwinięty do modeli łyżek z przeznaczeniem:

  • łyżki do kopania
  • łyżki skarpowe
  • łyżki ażurowe

Wybór odpowiedniego dostawcy

Jednym z elementów jaki można przy użyciu szybkozłączek podpiąć do sprzętu budowlanego są zamiatarki. Stosowane są one do prowadzenia prac porządkowych na terenach budowlanych. Modułowe urządzenia do zamiatania ulic pozwalają na wykorzystanie istniejącego parku maszynowego firmy budowlanej do funkcji porządkowych. Wydajność takich urządzeń sprzątających jest niemal identyczna jak dedykowanych do tego celu pojazdów. Warto zwrócić uwagę na dostępne modele na stronie ZMG.pl

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *