Dlaczego warto kupować nowe mieszkania?

Dlaczego warto kupować nowe mieszkania?

Wybór odpowiedniego mieszkania nie należy do najprostszych decyzji w naszym życiu. Związane są z tym przede wszystkim pieniądze, które musimy przeznaczyć na dany cel. Dlatego nie warto marnować swojego czasu i pieniędzy na nieciekawe oferty i lokalizacje. O ile też miejsce może być gorzej skomunikowane, to w przypadku źle wybranej oferty nie mamy możliwości szybkiego odwrotu. Decyzja, która podejmiemy musi być wielokrotnie przemyślana i racjonalna. Dobrym sposobem może być także zaczerpnięcie dodatkowych opinii od osób, które jakiś czas temu przechodziły przez te same ciężkie decyzje jakie musimy teraz podejmować. Zazwyczaj wszystko zaczyna się od znalezienia dobrego dewelopera, który zagwarantuje nam nowsze lub całkiem nowe mieszkania. Nie warto marnować pieniędzy na mieszkanie w starych blokach jeżeli jesteśmy wystarczająco zabezpieczeni finansowo na zakup mieszkania. Nie powinniśmy szukać najtańszych możliwych ofert, ponieważ może to się dla nas skończyć różnie.

 

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

  1. W przypadku zakupu nowego mieszkania dostajemy to czego wcześniej oczekiwaliśmy. Nie kupujemy w ciemno. Dokładnie wiemy jak planowane mieszkanie będzie wyglądać. Na bieżąco jesteśmy informowani o postępach od naszego dewelopera. W efekcie końcowym dostajemy mieszkanie w stanie surowym, które wiemy jak urządzić. Odwrotnie wygląda sytuacja, kiedy wykupujemy mieszkanie, które było już wcześniej zamieszkane. Wszystkie pomieszczenia z reguły są do remontu, ponieważ nie chcemy mieszkać w takich samych warunkach jak poprzedni lokatorzy, dlatego też remontujemy znacznie więcej, ponieważ najpierw musimy mieszkanie doprowadzić do stanu surowego co może zająć znacznie więcej czasu aniżeli w przypadku mieszkania z rynku pierwotnego.
  2. Nowe mieszkania gwarantują nam bardzo często uniknięcie dodatkowych kosztów, które wiązałoby się z zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Nie jesteśmy zobowiązani do wymiany okien czy grzejników, których koszty są bardzo wysokie. Dlatego wyższe koszty nowych mieszkań są znacząco uwarunkowane choćby faktem, że nie musimy dodatkowo płacić na samym początku, ponieważ wszystko jest zaopatrzone w najnowsze standardy.
  3. Jesteśmy w stanie także zaoszczędzić na usłudze deweloperskiej z uwagi na to, że wszystkie opłaty mamy załatwione po podpisaniu umowy. Nie musimy korzystać z agentów nieruchomości, którzy naliczają sobie dodatkowe prowizje.

Apklan – opinie deweloperskie

Jeżeli nie wiemy od czego zacząć to najlepiej jest dowiedzieć się czegoś od innych. Apklan opinie mogą ułatwić nam decyzję przy wyborze właściwego dewelopera z uwagi na licznie zawarte opinie na temat różnych deweloperów w branży.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *