Czy ościeżnice regulowane mają przewagę nad stałymi?

Czy ościeżnice regulowane mają przewagę nad stałymi?

Ościeżnice regulowane, czy stałe? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które poszukują sposobu na stylowe a przy tym funkcjonalne wykończenie wnętrz o różnym przeznaczeniu i charakterystyce. Szeroka oferta producentów, w której znajdują się zarówno ościeżnice regulowane jak i inne ich rodzaje wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Poznaj ościeżnice regulowane, ich wady i zalety i przekonaj się, czy są one bardziej praktyczne niż stałe.

Ościeżnice regulowane – co musisz o nich wiedzieć?

Regulowane ościeżnice to jedyny rodzaj ościeżnic, który umożliwia regulację swojej szerokości a w efekcie doskonałe dopasowanie do szerokości muru, na którym mają być montowane. Wykonywane one są z różnych materiałów takich jak stal czy drewno, które są dominującymi przez wzgląd na oferowaną przez nie wytrzymałość – należy pamiętać o tym, że ościeżnice regulowane muszą być w stanie utrzymać skrzydło drzwiowe nawet o dużej wadze. Ościeżnice regulowane pozwalają na montaż w przestrzeniach, których grubość muru jest różna w kolejnych pomieszczeniach co jest wyjątkowo częste w przypadku starego budownictwa, którego nie obowiązywały jeszcze zunifikowane normy. Przeważnie regulowane ościeżnice pozostawiają dwucentymetrowy margines dzięki czemu z powodzeniem mogą zostać zamontowane na murach, których szerokość różni się między sobą nawet o dwa centymetry.

Regulowane ościeżnice – ich rola we wnętrzach i dla kogo są przeznaczone?

Ościeżnice, regulowane czy też nie, pełnią bardzo istotną funkcję w każdym wnętrzu – utrzymują skrzydło drzwiowe na odpowiedniej, umożliwiającej swobodne zamykanie go i otwieranie, wysokości. Regulowane ościeżnice znajdują zastosowanie nie tylko w przypadku starego, nieregularnego budownictwa – są doskonałym wyborem dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w przeprowadzaniu samodzielnych remontów. Ościeżnice regulowane są o wiele łatwiejsze w montażu, co sprawia że nawet początkujący majsterkowicze mogą się go podjąć i uzyskać satysfakcjonujące wizualnie efekty. Regulowane ościeżnice to przeważnie ościeżnice okalające co oznacza, że nachodzą one na krawędzie muru i zasłaniają miejsce łączenia co sprawia, że prezentują się one o wiele efektowniej, niż ościeżnice stałe czy też blokowe.

Regulowane ościeżnice czy stałe?

Regulowane ościeżnice to łatwiejsze w montażu i estetyczniejsze rozwiązanie co sprawia, że zdecydowanie pod tym kątem mają przewagę nad ościeżnicami stałymi. Te drugie oferują jednak znacznie większą wytrzymałość, co sprawia, że lepiej nadają się do powierzchni charakteryzujących się trudnymi warunkami. Ościeżnice regulowane drewniane zdecydowanie spiszą się w lokalach mieszkalnych i biurowych jednak nie są one najlepszym wyborem do przestrzeni intensywnie użytkowanych (takich jak użytku publicznego, przemysłowe, produkcyjne czy też medyczne). – w ich przypadku warto rozważyć montaż ościeżnic stałych lub regulowanych ościeżnic, jednak wykonanych ze stali. najwyższej jakości ościeżnice regulowane dostępne są w ofercie polskiego producenta drzwi BKT-System, który specjalizuje się w dostarczaniu produktów umożliwiających wykończenie dowolnych przestrzeni w wysokim standardzie. Sprawdź ościeżnice regulowane drewniane i ze stali dostępne w ofercie BKT-System na stronie https://www.bkt-system.com.pl/oscieznice-regulowane/.

admin