Rejestrator Hikvision. Czy warto wykorzystać te urządzenia w systemach monitoringu?

Rejestrator Hikvision. Czy warto wykorzystać te urządzenia w systemach monitoringu?

Kompletne systemy monitoringu, to nie tylko kamery. Do wydajnego działania w zestawie potrzeba także rejestratora. Popularnymi na rynku urządzeń kontroli dostępu są rejestratory Hikvision. Czy warto jednak wykorzystywać te urządzenia w swoich systemach wykorzystywanych w sklepach, magazynach czy innych obiektach?

Kilka słów o samej marce Hikvision

Hikvision, a właściwie Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. jest chińskim producentem urządzeń do systemów monitoringu, od kamer, przez rejestratory, aż po terminale kontroli dostępu. Hikvision zajmuje się także produkcją samego oprogramowania dedykowanego urządzeniem kontroli dostępu.

Rejestratory Hikvision. Co je wyróżnia?

Rejestratory Hikvision są urządzeniami wbudowanymi, sieciowymi. Posiadają one technologię kompresji H.265+, za sprawą której użytkownicy mogą zarządzać zarówno przepustowością, jak i pamięcią masową.
W przypadku rejestratorów NVR tego producenta możliwe jest rejestrowanie obrazu nawet w rozdzielczości 32 MP, co daje możliwość uchwycenia na obrazie najmniejszych szczegółów, które pomogą rozpoznać sprawcę, jeżeli np dojdzie do kradzieży w sklepie lub innych wykroczeń.

Aktualnie na rynku niemal standardem jest już obraz w rozdzielczości 4K. Wybierając rejestrator powinniśmy decydować się na ten obsługujący sygnał wyjściowy w takiej rozdzielczości.

Bezpieczeństwo zgromadzonych na rejestratorze danych

Samo gromadzenie danych na rejestratorze nie jest wystarczającą ochroną, gdy samo to urządzenie nie będzie odpowiednio zabezpieczone. A ściślej ujmując dane na nim zgromadzone. W przypadku rejestratorów wizyjnych Hikvision producent dba o gromadzone dane wykorzystując technologię RAID, zapas N+1, a także ANR. Dzięki nim nagrywanie obrazu ma nie być niczym zakłócone. Funkcja RAID polegająca na wykorzystaniu kilku współpracujących ze sobą dysków twardych, co większa odporność na awarię dysku oraz powiększa samą wydajność.

Czy warto zdecydować się na rejestrator Hikvision?

Dobór urządzenia rejestrującego nie powinien odbywać się w oderwaniu od pozostałych urządzeń w systemie. Jeżeli system tworzony jest w oparciu o kamery, to sam rejestrator Hikvision będzie wydawał się rozsądnym rozwiązaniem. W przypadku innych kamery, należy szczegółowo zapoznać się ze specyfikacjami, aby dobrać urządzenie kompatybilne z pozostałymi.

admin